Brageprisen 2011

1. november ble listen over bøker nominert til Brageprisen offentliggjort. I kveld deles prisen ut for 20. gang, så hold lånekortet klart, for disse nominasjonene er også 16 gode lesetips!

Det var i 1992 at stiftelsen Den norske Bokprisen delte ut Brageprisen for første gang, med det formål å hedre gode norske forfatterskap, og å skape interesse for norsk litteratur. Vinnere kåres i følgende klasser: skjønnlitteratur for voksne, bøker for barn og ungdom, sakprosa, og åpen klasse. Åpen klasse i år er biografier. I tillegg går Brages hederspris til en person eller organisasjon som "har hatt en særlig betydning for litteraturen i Norge."

Brageprisens nettsted har mer informasjon om litteraturprisen, de nominerte bøkene og forfatterne. Vinneren av biblioteket sin lesekampanje "Bergen leser" er i år blant de nominerte forfatterne, og det gjør det selvfølgelig ekstra spennende.

Tidligere vinnere av Brageprisen.

Vi har bøkene her på biblioteket. Ved å søke i samlingene våre finner du ut om bøkene kan lånes med en gang, eller om de må reserveres først.

Publisert 24.11.2011, sist endret 30.11.2011 - 12:58
Side-alternativer
Kategorier: