Barnekino ved Åsane filial: Savannens helter

Hvor ble det av vannet? Surikaten Billy og løven Sokrates og de andre dyrene på savannen er tørste. Billy og Sokrates må rett og slett bli savannens helter! Aldersgrense: for alle. Påmelding for grupper.
Hva
  • Anbefalt arrangement
Når 08.02.2012
fra 11:00 til 12:35
Hvor Åsane filial. I Halvan, kinosalen ved biblioteket.
Navn, kontaktperson
Telefonnummer, kontaktperson 55567120
Legg hendelse til i kalenderen vCal (Windows, Linux)
iCal (Mac OS X)

På den afrikanske savannen lurer alle dyrene på hva som skjedde med vannet som plutselig forsvant. Deres stadig økende tørst blir en stor bekymring, og spesielt når det siste gjenværende vannhullet voktes av en rivaliserende bøffel og flere neshorn. Den modige surikaten, Billy, og hans beste venn, den fredelige løven Sokrates, begir seg ut på leting etter vann.

På veien møter de hanen Charles, som har et sjeldent følge med seg: En isbjørn, en kenguru, et spesielt dyr fra Tasmania og to Galápagos-skilpadder. De er langt borte fra sine egne, ødelagte hjemland, og de håper å finne en bedre fremtid i Afrika. Smith har bygget en stor demning for å samle vann til sin luksusresort. Her er det samlet politikere fra hele verden for å delta i en konferanse for å redde miljøet. Dyrene bestemmer seg for å kalle inn til sin egen konferanse.

Publisert 28.01.2012, sist endret 02.02.2012 - 18:26
Side-alternativer