| Hva |
|
|---|---|
| Når |
01.11.2012 fra 10:00 til 13:00 |
| Hvor | Biblioteket i Åsane, Helan. |
| Navn, kontaktperson | Thea Kathrine Johannessen |
| Telefonnummer, kontaktperson | 55567120 |
| Deltakere |
Bergen Offentlige Bibliotek, Åsane filial Åsane og Arna kulturkontor Gode ord dør sist Breimyra ungdomsskole |
| Legg hendelse til i kalenderen |
|
Vi inviterer 8. klassinger fra Åsane til konsert med "Børek" og "Tfuzz" fra rapgruppen Gode ord dør sist (GODS). GODS er kjent for å oppnå unik kontakt med publikum enten det er ettåringer, fremmedspråklige, punkere, festivalfolk, hiphopere eller studenter. I 2009 kom de med et selvtitulert album, som fikk god mottakelse.
Etter konserten får noen av ungdommene delta på på rapgruppens eget skriververksted. Bruset og Wiger sier: "Hovedfokuset for oss er å ufarliggjøre skriving og gi innblikk i forskjellige måter å komme i gang på. Rap er ypperlig for å uttrykke frustrasjoner, drømmer eller la fantasien flyte, mye fordi man "skriver muntlig" på hvilken dialekt eller språk man vil!
Kulturfest Åsane er et årlig samarbeidsprosjekt mellom Arna og Åsane kulturkontor, Åsane Kulturråd og det øvrige kultur-og organisasjonsliv i Åsane. Kulturfest Åsane 2012 går av stabelen 26. oktober – 4. november.
godeorddorsist.no
Åsane senter 40
5873 Bergen
55 56 71 20
Avdelingsleder Thea Kathrine Johannessen
Åpningstider:
Mandag - torsdag 10.00 - 18.00
Fredag 10.00 - 16.30
Lørdag 10.00 - 16.00
Vis Åsane filial i et større kart
BERGEN OFFENTLIGE BIBLIOTEK5556 8500

Biblioteket i sosiale medier