av Robin Van de Walle
—
sist endret
2023-01-26T13:35:25+01:00
Liker du å lese bøker og snakke med andre om det du har lest? Biblioteket inviterer til en åpen og gratis lesesirkel med fokus på skeive litterære stemmer.
- https://bergenbibliotek.no/arrangement/skeiv-lesesirkel-oscar-wilde
- Skeiv lesesirkel: Oscar Wilde
- 2023-05-30T18:30:00+02:00
- 2023-05-30T20:00:00+02:00
- Liker du å lese bøker og snakke med andre om det du har lest? Biblioteket inviterer til en åpen og gratis lesesirkel med fokus på skeive litterære stemmer.
Vi leser og snakker om bøker som, på ulike måter, handler om det å være skeiv. Det er gratis å delta, og åpent for alle interesserte. Lån med deg boken fra biblioteket, og gjør deg klar for diskusjon og hyggelig samvær med andre litteraturinteresserte.
TIRSDAG 30. MAI - kl 18.30 på Hovedbiblioteket
Oscar Wilde: The Picture of Dorian Gray (1890)
Boken skildrer Dorian Gray som en vakker, ung mann i London. Utskeielsene hans setter merker på portrettet som kunstneren Basil Hallward har malt av ham. Portrettet eldes, mens han selv forblir ung og vakker. Livet hans utvikler seg mer og mer til en dobbelttilværelse. Vi følger Dorian Gray som blir mer lik et monster etter som årene går. Når han til slutt ønsker å bryte pakten han inngikk som ung, går det ikke helt slik han ønsker. Romanen er et mesterverk i psykologisk innsikt og beretterkunst. (Omtale fra Gyldendal.)
Finn et ledig eksemplar her, eller ta kontakt med Robin.
Det er også mulig å delta på Skeiv lesesirkel på Fana bibliotek, mandag 29. mai.