Logg inn





Glemt passord?   Registrer deg her.

Kontaktinformasjon

E-post: post@bergenbibliotek.no

Tlf: 55 56 85 00 (mandag-fredag kl. 10:00 - 14:00)

Postadresse: Strømgaten 6, 5015 Bergen


Våre bibliotek / åpningstider / innlevering


Avdelingsoversikt 


Ansatte

 

FAQ (Ofte stilte spørsmål)


A til Å 
(Oversikt over våre tjenester og tilbud) 


Min side

På Min side kan du selv reservere eller forlenge lån.

Logg inn på Min side

 

Besøk biblioteket

Oversikt over våre barneavdelinger

Klassebesøk og bokprat

Bestill omvisning på hovedbiblioteket (for lærere)

Månedlig omvisning på hovedbiblioteket (ingen påmelding)

Utleie av rom på hovedbiblioteket

 


Samarbeide med oss om et arrangement?
Kontakt: program@bergenbibliotek.no 

Ansvarlig for voksenprogram: Charlotte Myrbråten - challa@bergenbibliotek.no

Ansvarlig for barneprogram: Margrete Rasmussen
- margrete@bergenbibliotek.no

 

Tilbakemelding, ris & ros
Generelt: post@bergenbibliotek.no 

Nettsider: nettredaktor@bergenbibliotek.no

 


Kundehenvendelser

Sentrum

Sentralbordet

Adresse
 - Strømgaten 6, 5015 Bergen

Telefonnummer
 - 55 56 85 00 (mandag - fredag 10:00-14:00)

Faksnummer
 - 55 56 85 85

Epost
- Sentralbord: post@bergenbibliotek.no

Åpningstider

Administrasjonen

Adresse
 - Strømgaten 6, 5015 Bergen

Telefonnummer
 - 55 56 85 05

Epost
- post@bergenbibliotek.no

Bibliotektekniske fellestjenester

Adresse
 - Strømgaten 6, 5015 Bergen

Innkjøpsansvarlig
 - Ørjan Persen (permisjon)

Katalogansvarlig
 - Nina Karlsen
 - 55 56 85 79
 - Epost: ninak@bergenbibliotek.no

Amalies Hage, Kafé

Adresse
 - Strømgaten 6, 5015 Bergen

Telefonnummer
 - 55 61 20 70

Facebook-side med åpningstider

Barneavdelingen

Adresse
 - Strømgaten 6, 5015 Bergen

Telefonnummer
 - 55 56 85 90

Epost
 - barneavd@bergenbibliotek.no

Åpningstider

Hovedutlånet

Adresse
 - Strømgaten 6, 5015 Bergen

Telefonnummer
 - 55 56 85 50 

Epost
 - infoskr@bergenbibliotek.no

Avdelingsleder
 - Kjersti Eide Hetland: kjerstih@bergenbibliotek.no
 - 55 56 85 51

Åpningstider
Facebook-side

Musikkavdelingen

Adresse
 - Strømgaten 6, 5015 Bergen

Telefonnummer
 - 55 56 85 80

Epost
 - musikk@bergenbibliotek.no

Fagansvarlig
 - Jorunn Eckhoff Færden: jorunn@bergenbibliotek.no

Åpningstider
Facebook-side

Lokalhistorisk avdeling

Adresse
 - Strømgaten 6, 5015 Bergen

Telefonnummer
- 55 56 85 70

Epost
 - lokhist@bergenbibliotek.no

Avdelingsleder
 - Lise Haaland: liseh@bergenbibliotek.no

Åpningstider

Programavdelingen

Adresse
 - Strømgaten 6, 5016 Bergen

Telefonnummer
 - 55 56 85 97

Epost
 - program@bergenbibliotek.no

Avdelingsleder / ansvarlig barneprogram
 - Margrete Rasmussen: margrete@bergenbibliotek.no

Ansvarlig for voksenprogram
 - Charlotte Myrbråten: challa@bergenbibliotek.no

Griegsamlingen

Adresse
 - Strømgaten 6, 5015 Bergen

Telefonnummer
 - 55 56 85 80

Fagansvarlig
 - Jorunn Eckhoff Færden: jorunn@bergenbibliotek.no

Teknologi og Læring

Adresse
 - Strømgaten 6, 5016 Bergen

Telefonnummer
 - 55 56 85 03

Avdelingsleder
 - Sverre Helge Bolstad: sh@bergenbibliotek.no

Nettredaktør
 - Arild Ness: arildn@bergenbibliotek.no

Bydelsbibliotek

Fana bibliotek

Adresse
 - Nesttunveien 102, 5221 Nesttun

Telefonnummer
- 55 56 85 00 (Sentralbord)

Epost
 - fana@bergenbibliotek.no

Avdelingsleder
 - Pia Møller Johansen: pia@bergenbibliotek.no

Hjemmeside for Fana bibliotek

Åpningstider
Facebook-side

Loddefjord bibliotek

Adresse
 - Lyderhornsvei 353, Loddefjord, 5171 Bergen

Telefonnummer
- 55 56 85 00 (Sentralbord)

Epost
 - loddefj@bergenbibliotek.no

Avdelingsleder
 - Merete Greve Løberg: merete@bergenbibliotek.no

Hjemmeside for Loddefjord bibliotek

Åpningstider
Facebook-side

Oasen bibliotek

Adresse
 - Folke Bernadottes vei 52, 5147 Fyllingsdalen

Telefonnummer
- 55 56 85 00 (Sentralbord)

Epost
 - oasen@bergenbibliotek.no

Avdelingsleder
 - Lene Heiestad: leneh@bergenbibliotek.no

Hjemmeside for Oasen bibliotek

Åpningstider
Facebook-side

Ytre Arna bibliotek

Adresse 
 - Peter Jebsens vei 4, Postboks 123 Ytre Arna, 5889 Bergen

Telefonnummer
- 55 56 85 00 (Sentralbord)

Epost
 - ytrearna@bergenbibliotek.no

Seksjonsleder
 - Anne Merete Hegrenes: annemh@bergenbibliotek.no

Åpningstider
Hjemmeside for Ytre Arna bibliotek

Årstad bibliotek

Landås bibliotek
Adresse
 - Nattlandsveien 76, Postboks 3053, Landås, 5825 Bergen

Telefonnummer
- 55 56 85 00 (Sentralbord)

Epost
 - landaas@bergenbibliotek.no

Sletten Biblab
Adresse
- Vilhelm Bjerknes vei 4, 5081 Bergen (Sletten senter)

Telefonnummer
55 56 85 00 (Sentralbord)

Epost
- sletten@bergenbibliotek.no

Avdelingsleder for begge avdelinger
 - Per Eide: per@bergenbibliotek.no

Åpningstider

Åsane bibliotek

Adresse 
 - Åsane Senter 40, 5116 Ulset

Telefonnummer
- 55 56 85 00 (Sentralbord)

Epost
 - aasane@bergenbibliotek.no

Avdelingsleder
- Anne Merete Hegrenes: annemh@bergenbibliotek.no

Hjemmeside for Åsane bibliotek

Åpningstider
Facebook-side

Bergen fengsel

Adresse
 - Steinestøveien 401, Postboks 230, 5109 Hylkje

Telefonnummer
 - 55 39 37 90

Faksnummer
 - 55 39 36 50

Epost
 - fengsel@bergenbibliotek.no

Avdelingsleder
 - Eivind Riise Hauge: eivind@bergenbibliotek.no

Bjørgvin fengsel

Adresse
 - Olav Bjordalsvei 63, 5111 Breistein
 - Postboks 254 Nyborg, 5871 Bergen

Telefonnummer
 - 55 25 12 44

Epost
 - bjovin@bergenbibliotek.no

Avdelingsleder
 - Cathrine Holden: cathrineh@bergenbibliotek.no