Logg inn





Glemt passord/pinkode?   Registrer deg her.

Kontakt oss

Kontaktinformasjon til avdelingene ved Bergen Offentlige Bibliotek.

Kundehenvendelser sentrum

Sentralbordet

Adresse
 - Strømgaten 6, 5015 Bergen

Telefonnummer
 - 55 56 85 00

Faksnummer
 - 55 56 85 85

Epost
- Sentralbord: post@bergenbibliotek.no

Åpningstider

Administrasjonen

Adresse
 - Strømgaten 6, 5015 Bergen

Telefonnummer
 - 55 56 85 05

Epost
- post@bergenbibliotek.no

Bibliotektekniske fellestjenester

Adresse
 - Strømgaten 6, 5015 Bergen

Innkjøpsansvarlig
 - Ørjan Persen
 - 55 56 85 74
 - Epost: orjan@bergenbibliotek.no

Katalogansvarlig
 - Nina Karlsen
 - 55 56 85 79
 - Epost: ninak@bergenbibliotek.no

Amalies Hage, Kafé

Adresse
 - Strømgaten 6, 5015 Bergen

Telefonnummer
 - 55 61 20 70

Facebook-side med åpningstider

Læringssenter

Adresse
 - Strømgaten 6, 5015 Bergen

Telefonnnummer
 - 55 56 85 00

Epost
 - post@bergenbibliotek.no

Avdelingsleder
 - Ritha Helland: ritha@bergenbibliotek.no
 - 55 56 85 51 

Åpningstider

Barneavdelingen

Adresse
 - Strømgaten 6, 5015 Bergen

Telefonnummer
 - 55 56 85 90

Epost
 - barneavd@bergenbibliotek.no

Åpningstider

Hovedutlånet

Adresse
 - Strømgaten 6, 5015 Bergen

Telefonnummer
 - 55 56 85 50 

Epost
 - infoskr@bergenbibliotek.no

Avdelingsleder
 - Ritha Helland: ritha@bergenbibliotek.no
 - 55 56 85 51

Åpningstider
Facebook-side

Musikkavdelingen

Adresse
 - Strømgaten 6, 5015 Bergen

Telefonnummer
 - 55 56 85 80

Epost
 - musikk@bergenbibliotek.no

Fagansvarlig
 - Jorunn Eckhoff Færden: jorunn@bergenbibliotek.no

Åpningstider
Facebook-side

Lokalhistorisk avdeling

Adresse
 - Strømgaten 6, 5015 Bergen

Telefonnummer
- 55 56 85 70

Epost
 - lokhist@bergenbibliotek.no

Avdelingsleder
 - Lise Haaland: liseh@bergenbibliotek.no

Åpningstider

Programavdelingen

Adresse
 - Strømgaten 6, 5016 Bergen

Telefonnummer
 - 55 56 85 97

Epost
 - program@bergenbibliotek.no

Avdelingsleder / ansvarlig barneprogram
 - Margrete Rasmussen: margrete@bergenbibliotek.no

Ansvarlig for voksenprogram
 - Charlotte Myrbråten: challa@bergenbibliotek.no

Griegsamlingen

Adresse
 - Strømgaten 6, 5015 Bergen

Telefonnummer
 - 55 56 85 80

Fagansvarlig
 - Jorunn Eckhoff Færden: jorunn@bergenbibliotek.no

Teknologi og Læring

Adresse
 - Strømgaten 6, 5016 Bergen

Telefonnummer
 - 55 56 85 03

Avdelingsleder
 - Sverre Helge Bolstad: sh@bergenbibliotek.no

Nettredaktør
 - Arild Ness: arildn@bergenbibliotek.no

Kundehenvendelser filialer

Fana bibliotek

Adresse
 - Nesttunveien 102, 5221 Nesttun

Telefonnummer
 - 55 56 11 33

Epost
 - fana@bergenbibliotek.no

Avdelingsleder
 - Kjersti Hatland: kjerstih@bergenbibliotek.no

Åpningstider
Om Fana bibliotek
Facebook-side

Landås bibliotek

Adresse
 - Nattlandsveien 76, Postboks 3053, Landås, 5825 Bergen

Telefonnummer
- 53 03 87 98

Epost
 - landaas@bergenbibliotek.no

Avdelingsleder
 - Åshild Sæle: aashild@bergenbibliotek.no

Åpningstider
Om Landås bibliotek
Facebook-side

Loddefjord bibliotek

Adresse
 - Lyderhornsvei 353, Loddefjord, 5171 Bergen

Telefonnummer
 - 55 56 29 06

Epost
 - loddefj@bergenbibliotek.no

Avdelingsleder
 - Merete Greve Løberg: merete@bergenbibliotek.no

Åpningstider
Om Loddefjord bibliotek
Facebook-side

Oasen bibliotek

Adresse
 - Folke Bernadottes vei 52, 5147 Fyllingsdalen

Telefonnummer
 - 55 56 54 08

Epost
 - oasen@bergenbibliotek.no

Avdelingsleder
 - Lene Heiestad: leneh@bergenbibiotek.no

Åpningstider
Om Oasen bibliotek
Facebook-side

Ytre Arna bibliotek

Adresse 
 - Peter Jebsens vei 4, Postboks 123 Ytre Arna, 5889 Bergen

Telefonnummer
 - 53 03 95 80

Epost
 - ytrearna@bergenbibliotek.no

Seksjonsleder
 - Anne Merete Hegrenes: annemh@bergenbibliotek.no

Åpningstider
Om Ytre Arna bibliotek

Åsane bibliotek

Adresse 
 - Åsane Senter 40, 5116 Ulset

Telefonnummer
 - 55 56 71 20

Epost
 - aasane@bergenbibliotek.no

Avdelingsleder

- Anne Merete Hegrenes: annemh@bergenbibliotek.no

Åpningstider
Om Åsane bibliotek
Facebook-side

Bergen fengsel

Adresse
 - Steinestøveien 401, Postboks 230, 5109 Hylkje

Telefonnummer
 - 55 39 37 90

Faksnummer
 - 55 39 36 50

Epost
 - fengsel@bergenbibliotek.no

Avdelingsleder fra 1. august
 - Eivind Riise Hauge: eivind@bergenbibliotek.no

Bjørgvin fengsel

Adresse
 - Olav Bjordalsvei 63, 5111 Breistein
 - Postboks 254 Nyborg, 5871 Bergen

Telefonnummer
 - 55 25 12 44

Epost
 - bjovin@bergenbibliotek.no

Avdelingsleder
 - Cathrine Holden: cathrineh@bergenbibliotek.no