Lek og lær med programmering!
Gratis og bare å møte opp.
I den populære “Hvordan-serien” tar Anna Fiske barna på alvor og formidler i øyenhøyde med humor og varme. Anna Fiske fantastisk formidlinger, og nå kommer hun til biblioteket og har med seg "Hvordan er det å ha en kropp?". Kom og bli med!
Velkommen til kino på biblioteket i vinterferien! Vi viser Dragetreneren fra 2025, et fantasyeventyr om vikinger, drager og vennskap. Filmen finner sted i Auditoriet i underetasjen på Hovedbiblioteket.
Har dere lest Barske bøller-bøkene? Nå kan dere se filmen på Vinterferiekino på biblioteket. Filmen finner sted i Auditoriet i underetasjen på Hovedbiblioteket.
Gratis og åpent for alle. Bare å møte opp.
At Askeladden finner rare ting og er på vei til kongsgården for å målbinde ei prinsesse, vet alle som kjenner Asbjørnsen og Moes eventyr. Når Askeladden møter Trollet på Hedalsskogen, de tre Bukkene Bruse, finner fela til Veslefrikk og ei gammal kjerring som har satt fast nesa si i stubben, - da blir det eventyrlig spennende og moro!
Et arrangement for hele familien, spesielt for barn mellom 0 og 3 år og deres foreldre. Men eldre barn er også hjertelig velkomne!
Festivalen Cine Latino viser en høyt elsket barnefilm!
Rot og Bjørne er bestevenner og helt ulike personligheter. Rot er utålmodig, ivrig og full av ideer, og Bjørne er ettertenksom, nøye og opptatt av å følge reglene. Da er det ikke alltid så lett å være enige.
Klarer vi å lage norges største insekthotell? Velkommen til arrangement for barnehager på Hovedbiblioteket under Klimafestivalen junior
Barnas klimaspørretime er inspirert av Spørretimen på Stortinget. Her får 6. trinnselever spørre om alt de lurer på om klima, miljø og politikk – og få gode svar. Det er elevene og spørsmålene deres som styrer programmet!
Klimaworkshop med FN-sambandet på Hovedbiblioteket
Lørdag 14. mars blir det åpen familiedag på Hovedbiblioteket med gratis aktiviteter for små og store barn.
En sykkeltur i musikkhistorien med hjelp av fornybar energi
Klimafestivalen junior - familieaktivitet
Kom på visning av den oscarvinnende animasjonsfilmen FLOW under Klimafestivalen junior!
En sykkeltur i musikkhistorien med hjelp av fornybar energi
Denne søndagen får vi besøk av Maria Parr og Åshild Irgens som vil lese og teikne! I bøkene om Oskar og eg møter vi storesøster Ida og veslebror Oskar. Det er Ida som fortel historia, men den viltre og eigenrådige Oskar speler stadig hovudrolla i forteljingane hennar.
Gratis og bare å møte opp.
Therese G. Eide er tegneserieskaperen bak serien Intet nytt fra hjemmefronten og barnebøkene om Askeladdene. Hun tegner og forteller med utgangspunkt i eventyrbøkene og tar barna med på å skape et flunkende nytt eventyr!
Lær deg hvordan en 3D-printer fungerer, og få med deg 3D-printet påskepynt hjem!
Vi viser den morsomme, elleville og kule Hundemannen-filmen. Dere har helt sikkert hørt om Hundemannen-tegneserien, men nå får dere sjansen til å se filmen på biblioteket!
Bli med på et fantastisk eventyr med Pus med støvler. Denne filmen er en av de aller beste fra de siste årene, det synes i hvert fall vi. Bli med!
Et arrangement for hele familien, spesielt for barn mellom 0 og 3 år og deres foreldre. Men eldre barn er også hjertelig velkomne!
Side-alternativer