RSS Tips og nytt
Musikkavdelingen har fått i hende nok en utsøkt og unik longbox (dobbel-CD, med flott og innholdsrik booklet), samlet, utgitt, produsert og distribuert av Etnisk musikklubb (aka Arne Fredriksen), denne uvurderlige kongsbergske kilde til all verdens folke- world- etno- og hybridmusikk.
10 tracks from the best new releases ; plus 4 tracks chosen by Cuban dancer Carlos Acosta
På denne CDen får vi et fint utvalg av Richard Strauss' sanger.
Manna har, etter flere års eksistens, endelig albumdebutert med et knippe salmer. Rastasalmer, og det på ramsalt nordnorsk
Suksessgruppa Röyksopp har laget en utmerket oppfølger til Melody A.M. fra 2001. Svært høye salgstall og berømmelse har åpenbart ikke lagt noen demper på bandets kreativitet og musikalske genuinitet.
Samleboks fra det franske selskapet New Rose.
Noen få ganger i livet har jeg hørt artister som har fått meg til å innse at stor musikk kan åpne opp alle dører. Fylle hodet med deilig magi. Bare fordype meg i musikken og la meg forundre. Bare la tankene gå og ikke nødvendigvis forstå alt.
Det er 12 år siden det har kommet noe nytt fra Billy Idol, men her er han tilbake i godt gammelt slag.
Nesten 30 år etter oppløsningen av Gasolin’ lever musikken i beste velgående.
Etnisk energiforsyning fra Norge og hin siden.
Mange band og artister står bak denne musikalske hyllesten til Lasse Myrvold.
Dette bandet fra Japan består av fire kvinner og de spiller uhyre spennende musikk!
Side-alternativer