Hopp til hovedinnhold

Info om ombygging på Hovedbiblioteket

For tiden pågår det byggearbeid flere steder på Hovedbiblioteket. Hold deg oppdatert om ombyggingen her.

Stengte rom

Inntil videre er flere av rommene på Hovedbiblioteket stengt på grunn av ombygging. 

Det gjelder:

  • UROM, 2. etg
  • Fabelrommet, 2. etg
  • Møterommet "Trollsuiten", 2. etasje. 
  • Gamle barneavdeling i 1. etg. 

Hva jobber vi med nå?

  • Vi sliper gulvet i Fagsal 1 (2. etg). Materialet er foreløpig satt på magasin. Spør en ansatt om hjelp til å finne det du vil låne. 
  • Fremtidig flerbruksområde: Gamle barneavdeling i 1. etg skal få nytt innhold og er nå under oppussing. Mer detaljer om hva det nye rommet vil inneholde vil vi informere mer om etter hvert.
  • UROM og Fabelrommet (2. etg) oppgraderes.

Hva har vi gjort de siste årene?

Vi har åpnet ny barneavdeling

Vi har åpnet dørene til dobbelt så stor barneavdeling i 1. etg på Hovedbiblioteket, der det defintivt vil skje mye spennende fremover. Her vil dere finne soner for både leking og læring, komfortable sittegrupper og langstrakte gardiner som gjør rommene egnet til alt fra spillturneringer til klassebesøk. Med ny scene i Storsalen får vi også muligheten igjen til å pønske ut skikkelig store arrangement for både barn og voksne.

I Fagsal 2 i 2. etasje finner du vårt ungdomstilbud

Oppe i Fagsal 2 finner du nå ungdomsbøker, spill, tegneserier, science fiction, fantasy og skrekk, samt manga-litteraturen. Det er også satt opp gode sitteplasser.

All faglitteraturen er samlet i 2. etasje

Faglitteraturen som tidligere stod i 1. etasje er flyttet opp en etasje, noe som gjør at all faglitteratur er samlet på samme plan.

Musikk på Galleri

Musikksamlingen har de siste årene fått nytt hjem på Galleri i midten av 2. etasje.   

Varsel!

Som under all modernisering vil det forekomme tilfeller med både støy og utilgjengelighet. Det beklager vi. Men det positive er at vi ruster opp til en fremtid der både publikums- og hyllekapasitet på huset får en solid utvidelse. Det betyr mulighet for større arrangement og flere åpne og tilgjengelige bokhyller for deg som låner.